Hakkında
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Hakkında  (Okunma sayısı 2014 defa)

Koray ÖZEN

  • Yönetici
  • Teknik Destek
  • *****
  • İleti: 256
  • www.Tohumcular.com www.facebook.com/EgeTohum
Hakkında
« : 28 Nisan 2012, 23:27:15 »
Fakülte Hakkında


Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuştur. Fakültemizde lisans düzeyinde 10 bölüm ile Tarım Eğitimi verilmektedir.
Fakültemiz eğitim ve öğretim çalışmalarını 15 Profesör, 21 Doçent, 28 Yardımcı Doçent, 4 Öğretim Görevlisi, 38 Araştırma Görevlisi ve 2 Uzman olmak üzere toplam 108 öğretim elemanı ile sürdürmektedir. Toplam 10 bölümde (Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Biyosistem Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Su Ürünleri Mühendisliği, Tarla Bitkileri, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Zootekni) araştırma ve eğitim-öğretim çalışmalarımız sürmektedir. Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Su Ürünleri Mühendisliği, Tarla Bitkileri, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki besleme ile Zootekni bölümlerinde lisans öğretiminin yanı sıra yüksek lisans eğitimi de verilmektedir. Ayrıca Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Zootekni bölümlerinde doktora programı bulunmaktadır. Fakültemizde teorik ve uygulamalı eğitim-öğretim faaliyetleri yanı sıra çeşitli bilimsel çalışmalar ve projelerde yürütülmektedir.
Fakültemizin öncelikli hedefi, bölgemizin eğitim gereksinimini dikkate alarak, bölge insanı için yeterli ve kaliteli bir eğitim sunabilmektir. Bu bağlamda yetişmiş ve deneyimli öğretim üyesi sayısını artırmak ve daha kaliteli bir eğitim ile bölge insanının ihtiyaçlarına yanıt vermek temel hedefimizdir. Ayrıca bölge ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu gözden uzak tutmadan, gerek bölge çiftçilerine gerek tarıma dayalı sanayiye yön vermek, ortak projeler üretmek ve bunları uygulamak fakültemizin öncelikli hedefleri arasındadır. Bu amaçla bölgemizin ihtiyacı olan bilgi ve teknoloji gereksinimini karşılayacak bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yaparak, bölgemizin üniversiteden beklentilerini karşılamak, Fakültemizin görevi olarak kabul ettiği konular arasındadır.

 

Bu sayfa 0.042 saniyede 24 sorgu ile oluşturulmuştur
Copyright © 2012 Ege Tohum Resmi Sitesi. Her hakkı saklıdır .