Tarihçe ve İmkanlar
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Tarihçe ve İmkanlar  (Okunma sayısı 1932 defa)

Koray ÖZEN

  • Yönetici
  • Teknik Destek
  • *****
  • İleti: 256
  • www.Tohumcular.com www.facebook.com/EgeTohum
Tarihçe ve İmkanlar
« : 28 Nisan 2012, 23:10:12 »
Tarihçe:
Ziraat Fakültesi 1982 yılında kurulmuş ve ilk olarak Toprak bölümüne öğrenci almıştır. 1983 yılında Tarla Bitkileri ve Tarım Makineleri Bölümlerine, daha sonra da Zootekni Bölümü ile eğitim-öğretim faaliyetine devam etmiştir. Fakülte 1992 yılından itibaren Alaaddin Keykubad Kampüs’ündeki kendi binasında eğitim-öğretim faaliyetine devam  etmektedir. 2003 yılından bu yana Fakültede 9 bölümde eğitim öğretim yapılmakta olup toplam 10 bölüm mevcuttur.
Teknik İmkanlar:
Fakültemiz Kampüs ve Sarıcalar alanlarında Üniversite deneme arazilerine, seralarına, ahırlara, kümeslere, enstrümental analiz laboratuarına, genetik laboratuarına, fiziksel analiz laboratuarına, bitki biyoteknolojisi ve moleküler genetik laboratuarına, iki ayrı bilgisayar laboratuvarı ve yurdumuzda üretilen tarım alet ve ekipmanlarına uygunluk belgesi veren bir test merkezine sahiptir. Başta ekmek olmak üzere unlu mamuller ve süt ürünleri üretiminde bulunan gıda tesisleri mevcuttur.
Sosyal İmkanlar:
İnternet ve bilgisayar servisleri öğrencilere en son teknolojik gelişmeler ve bilgileri vermek için yaygınlaştırılmış ve yurtiçi ve yurtdışı geziler sosyal aktiviteler arasında yer almaktadır.
Yönetim anlayışı:
Fakültede çağdaş, yeni tarım tekniklerini ve eğitim konusundaki gelişmeleri yakından takip eden, uygulamalı eğitim olanaklarını artırmaya çalışan bir yönetim anlayışı mevcuttur. Genç ve dinamik bir eğitici ve idari kadro ile eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.
Kariyer olanakları:
Mezunlarımız Tarım Bakanlığı, tarımsal kuruluşlar, tarımsal ürün işleme tesisleri (hububat, şeker, konserve üretimi, domates salçası, tütün, çay, un, irmik, bulgur, makarna, fırın v.b.), yem fabrikaları, hayvansal üretim çiftlikleri (süt sığırcılığı, tavukçuluk vs.), bitkisel ilaç, gübre ve tarımsal alet ve ekipmanların üretim ve satışında, peyzaj ve son yıllarda özellikle Türkiye ve Dünya çapında büyük tohum şirketlerinde istihdam edilmektedir.
AKADEMİK PERSONEL SAYISI: 135 

 

Bu sayfa 0.087 saniyede 24 sorgu ile oluşturulmuştur
Copyright © 2012 Ege Tohum Resmi Sitesi. Her hakkı saklıdır .