BİTKİ ISLAHI KURSU 2013
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: BİTKİ ISLAHI KURSU 2013  (Okunma sayısı 2036 defa)

Koray ÖZEN

  • Yönetici
  • Teknik Destek
  • *****
  • İleti: 256
  • www.Tohumcular.com www.facebook.com/EgeTohum
BİTKİ ISLAHI KURSU 2013
« : 05 Aralık 2012, 04:52:35 »
BİTKİ ISLAHÇILARI ALT BİRLİĞİ BİTKİ ISLAHI KURSU 2013  YILI PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu’nun  18/b maddesi kapsamında Bitki Islahçıları Alt Birliği’ne verilen yetkiye dayanılarak düzenlenen 2013 yılı  Bitki Islahı Kursu Programı uygulama esasları aşağıdadır ;

KURSUN ŞEKLİ : Kurs, Teorik  eğitim (Dersler ) ve Uygulamalı  eğitimler olarak iki kısımda yapılacaktır.

KURSUN YERİ : Bitki ıslahı  ile ilgili temel derslerin  verileceği  teorik eğitim  Antalya’da,  uygulamalı eğitimler  ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ile  Bitki Islahçıları Alt Birliği arasında  imzalanan protokol çerçevesinde   konularına  göre Bakanlığa bağlı  farklı Tarımsal Araştırma ve Tohumculuk Kuruluşlarında   ileride  açıklanacak programa göre yapılacaktır. 

KURSUN SÜRESİ :  Kursun toplam süresi ilgili yönetmelik gereği 90 gün olacaktır. Teorik  Eğitim  (dersler ),  11 - 22 Şubat 2013 tarihleri arasında  olmak üzere 12 gün sürecektir. Teorik eğitimin ilk haftası genel bitki ıslahı ile ilgili dersleri,  kalan süre  ise tarla bitkileri, sebze ve meyve ile ilgili farklı bitkileri içeren  özel bitki ıslahına yönelik olacak  şekilde planlanacaktır. İlk bölüm tüm kursiyerler için zorunlu ikinci bölüm ise kursiyerlerin ilgi alanlarına göre seçmeli olacaktır.   Uygulamalı kurslar ise   78 gün ( toplam  kurs süresinden  geriye kalan  süre )  sürecek olup,  yıl içerisinde farklı tarihlerde olmak üzere  bitki türlerinin özellikleri ve gelişme dönemleri de dikkate alınarak yukarıda açıklandığı gibi farklı konularda  ve kuruluşlarda  yürütülecektir.Teorik ve uygulamalı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler Alt Birliğimiz web sitesinde (www.bisab.org.tr)  duyurulacaktır. 

KURSA KATILIM ŞARTLARI  : Teorik  kısıma isteyen herkes ücreti karşılığında katılabilir. Sertifika alabilmek için gerekli olan   uygulamalı eğitim programlarına   ise Ziraat Fakültelerinden  en az Lisans düzeyinde mezun olanlar katılabilir.Katılımcıların diploma veya bitirme belgesi ile Nüfus Cüzdanı  suretlerini kurs yetkililerine teslim etmeleri gereklidir.  

SERTİFİKA ALMA ŞARTLARI  : Bitki Islahçısı sertifikası almak için hem teorik hem de uygulamalı eğitim programlarına katılmak şarttır. Kursun  (teorik)  derslerle  ilgili  kısmının bitiminde yazılı bir ara sınav yapılacak olup  geçme notu 100 üzerinden 70’ tir. Sınavda başarılı olamayanlar için daha sonra belirlenecek bir tarihte ikinci bir sınav yapılacaktır. Teorik kurs sınavlarında başarılı olamayanlar uygulamalı kursa katılamayacaklardır. Uygulamalı kursların bitiminde kurs yetkililerinin yapacağı değerlendirme sonucu başarılı olanlar ,  5553 sayılı yasa ile verilen Araştırmacı Kuruluş yetkisine sahip Özel Sektör   Kuruluşlarında çalışma hakkına sahip olacakları ve Bakanlıkça kabul edilen bir sertifika almaya hak kazanacaklardır. 

KURS ÜCRETİ  :  Kurs ücreti  günlük  150 TL.  dir. Teorik Eğitim Ücreti  KDV dahil  toplam   2800 TL(1000 TL teminat bedeli + 12 günlük teorik eğitim bedeli )’nin    kurs başlamadan önce  Bitki Islahçıları Alt Birliği  İktisadi İşletmesi’nin T.C Ziraat Bankası Yenimahalle  Şubesi’ndeki    (IBAN : TR 20 0001 0005 9957 3585 01 5001)  hesabına   yatırılıp dekontunun  0312 433 30 06 no.lu faksa gönderilmesi ve  0312 433 30 65- 66 veya 0533 608 09 85 no.lu telefonlardan ilgili görevlilere bilgi verilmesi gereklidir. Kalan 78 günlük kurs ücreti   ise 4 taksitte ödenebilecektir. 

KONAKLAMA VE SEYAHAT :  Konaklama,yemek  ve seyahat harcamaları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.Kursun yapılacağı yer ve konaklama ile ilgili olarak  katılımcılara  ayrıca bilgi verilecek ve yardımcı olunacaktır. 

 

Bu sayfa 0.084 saniyede 24 sorgu ile oluşturulmuştur
Copyright © 2012 Ege Tohum Resmi Sitesi. Her hakkı saklıdır .