Ziraatçinin Bilgi Deposu

Ziraat Fakülteleri => Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi => Konuyu başlatan: Koray ÖZEN - 28 Nisan 2012, 22:56:47

Başlık: Hakkında
Gönderen: Koray ÖZEN - 28 Nisan 2012, 22:56:47
(http://ziraat.odu.edu.tr/upload/y-1.png)
Fakültemiz; kuruluşundan günümüze kadar eğitim-öğretim faaliyetlerine ara vermeden devam etmiştir. Bugün Ordu Üniversitesinin lisans düzeyinde eğitim veren eski fakültesi olarak, lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve doktora eğitimi de vermektedir.
Fakültemizde; Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Bahçe Bitkileri Bölümü, Tarla Bitkileri Bölümü, Bitki Koruma, Zootekni, Gıda Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı bölümleri açık olup, bunlardan Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Bahçe Bitkileri Bölümü, Tarla Bitkileri Bölümü, Bitki Koruma bolümleri gerek lisans ve gerekse yüksek lisans düzeyinde eğitim vermekte, ayrıca Bahçe Bitkileri Bölümü, Tarla Bitkileri Bölümü doktora eğitiminide sürdürmektedir.
Fakültemizde bir lisans birde lisans üstü öğrencilerine hizmet veren iki bilgisayar laboratuvarı, 9 laboratuvar, 21 sınıf yeterince akademik ve idari personel odası, iki konferans salonu, özürlü öğrenciler için bir asansör, sınflarımızın çoğunluğunda sinevizyon cihazı ile bilgisayar, bir kütüphane ve kütüphane içerisinde birde teknoloji sınıfı bulunmaktadır